Marie Puttnerová

Marie Puttnerová (folk)

13. srpna | 18:00 20:00

Zpěvačka Marie Puttnerová, pohybující se po české hudební scéně v originálních sestavách Jablkoň, Půljabkoň a Zvíře jménem Podzim a Martin Novák (Robert Křesťan & Druhá tráva, Lanugo, Blue Shadows, Jaromír Honzák Quintet, David Dorůžka Trio) se propojili, aby vytvořili společný hudební svět tvořený nejen autorskými písněmi Puttnerové, ale i svět, ve kterém mohou zaznít střípky zhudebněné poezie křehkého Jana Zahradníčka či surreálního Vlastimila Třešňáka. Poté, co ke spolupráci přizvali opavského kytarového kouzelníka Petra Uviru (Ladě, Heimat, Jitka Šuranská, Vladivojna la Chia), došlo ke společné symbióze lidských hlasů a elektrických kytar, které podmanivým a naléhavým způsobem posouvaly pomyslné hranice folku.

V roce 2022 však došlo k zásadnímu propojení s britským producentem Eddie Stevensem (Druhá tráva, Jana Kirschner, Roisín Murphy, Moloko), díky kterému vyšlo 28. dubna 2023 debutové album Puttnerové s názvem Laila tov, které Marie Puttnerová představuje posluchačům nejen v plné kapelové formaci, ale také v komorním hávu společně právě s Martinem Novákem.

„Jestli je však Puttnerová některé z profesních kolegyní nejblíže, pak již devatenáct let zesnulé Zuzaně Navarové. Podobně jako kdysi ona drží i Puttnerová písně chladnokrevně pod kontrolou. A přestože jim navenek emočně nepodléhá, nezbavuje je hlubokých citů, naléhavosti, drásavosti. Interpretační teatrálnost tu nemá místo, Laila tov přináší spíš ztišenou psychoanalýzu.” (Ivan Hartman)

vstup zdarma, louka pod terasou Knihovního centra U Vokolků

Krajská knihovna v Pardubicích

466530240

View Pořadatel Website

Knihovní centrum U Vokolků

Příhrádek
Pardubice, Pardubický kraj 53002 Česká republika
+ Google Mapa
View Místo konání Website

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *