7. ročník 2026


3. července: Vzpomínky na Francii

Hudebně literární představení v podání Josefa Vrány, Cécile Boiffin a Veroniky Pejřilové

Ve Vzpomínkách na Francii si budete moci poslechnout aranže francouzských autorů pro marimbu a příčnou flétnu, které vám zahrají Cécile Boiffin a Veronika Pejřilová. Hudební program je proložen četbou francouzské prózy a poezie v podání herce Josefa Vrány. Mimo jiné zazní i třeba Karneval zvířat, nebo výběr z Carmen.

vstup: zdarma
kde: náměstíčko na Příhrádku
kdy: 3. července | 18:00


3. července: Šansonování

Absolventi a studenti Pražské konzervatoře

Pět mladých zpěvaček vás zve na šansonové pásmo, kde společně s geniálním klavíristou Petrem Ožanou vytvoří čas plný emocí, prožitků a známých melodií. Zazní české i francouzské šansony, můžete se těšit na písně Hany Hegerové, Petra Hapky, Petra Ožany a mnoha dalších.

Ať už rozumíte francouzsky, nebo pouze cítíte hudbu srdcem, tenhle koncert vás vezme na cestu napříč atmosférou pařížských kaváren i českých poetických uliček.
Přijďte zažít šanson tak, jak ho neznáte.

vstup: zdarma
kde: náměstíčko na Příhrádku
kdy: 3. července | 20:00


7. července: Gun Dreams

Dark wave / electronic body music

Gun Dreams vznikli už v roce 1987 v Pardubicích a byli široko daleko první kapelou, která v tehdejším Československu hrála tvrdou elektronickou hudbu. Na svém kontě mají GD dvě desky. „Ho Scelto!“ z roku 1990 a „Totem“ z roku 1993 a právě z nich se skládá playlist jejich koncertů pro rok 2026, doplněný o skladby, které na žádné z obou desek nenajdete. Gun Dreams se nikdy nerozpadli, jen od roku 1997 přerušili na dlouhou dobu svoji činnost, protože frontman Pope (Moimir Papalescu) se věnoval svým jiným projektům, jako např. úspěšným skupinám Vanessa nebo Moimir Papalescu & The Nihilists. GD jsou také první česká kapela, která u nás reprezentovala styl “electronic body music” (ebm).

V loňském roce kapela ohlásila návrat a pracuje na novém albu. V minulosti nicméně Gun Dreams odehráli několik speciálních koncertů, například s belgickou legendou, skupinou Front 242.

Gun Dreams v roce 2026 hrají v sestavě: Pope (Moimir Papalescu) – syntezátory & zpěv ★ Tuzex (Pavel Litvaj) – kytary ★ Jaroslav Stuchlý (ex – Michael’s Uncle) – bicí.

vstup: zdarma
kde: náměstíčko na Příhrádku
kdy: 7. července | 18:00


10. července: Siluety

Pop-rock

Jsme mladá kapela z Nymburka, která vznikla v lednu 2022. Skupina má za sebou společné koncerty s Ewa Farná, Škwor, Xindl X, Divokej Bill, Jakub Děkan, Adam Ďurica, Highland a další. Kapela si zakládá na počtu koncertů, která za rok absolvuje. Od svého vzniku objela přes 200 koncertů. Mezi nimi třeba Votvírák, putovní festival Hudba na Vinicích nebo Megakoncerty kapely Rybičky 48.

vstup: zdarma
kde: náměstíčko na Příhrádku
kdy: 10. července | 18:00


14. července: Hluboké nedorozumění

Folk

Hrajeme od roku 2000. Nejblíže máme do folkové „škatulky“, ze které si zároveň rádi děláme výlety i do jiných žánrů. Muziku dlouho zajišťovaly především dvě kytary a baskytara, od loňského roku se k nim přidal saxofon a občas nás uslyšíte i s rytmikou. Do zpěvu se zapojuje celé osazenstvo. Pánská část kapely drží pohromadě prakticky od založení kapely, jen obě zpěvačky se v průběhu času vyměnily. Hrajeme většinou vlastní tvorbu, jen si tu a tam vypůjčíme nějakou melodii. Na kontě máme 3 CD (poslední Dobrý vítr v plachtách vyšlo loni) a našlo by se i nějaké to ocenění z festivalů. Muziku ale děláme samozřejmě hlavně pro lidi a často se i po koncertní části akce zdržíme i na případný jam session (koneckonců díky jamům jsme původně i vznikli).

Na Příhrádku nás uslyšíte ve speciální sestavě pro letošní léto. Eliška Krausová bude toho času na kapelní mateřské a tak ji ve sborech zastoupí náš nový saxofonista Jirka Mikuláš. Kdo jste nás viděl poslední dobou třeba v pardubickém Doli klubu, tak vás tedy čeká tentokrát trochu jiné HN. O to víc se samozřejmě do Pardubic těšíme!

vstup: zdarma
kde: náměstíčko na Příhrádku
kdy: 14. července | 18:00


17. července: Renegatz

Jazz

Jsme kapela Renegatz, která vznikla téměř ze stoprocentní brněnské naplaveniny a od roku 2023 děláme vlastní hudbu. Naše skladby často vypráví příběhy načichlé jistou dávkou drzosti a mísí se v nich odlesky moderního i tradičního jazzu, folklóru a rocku.

Věci se daly do pohybu, když jsme našli kýženou hudební a lidskou chemii v sestavě Andrej Hrubčo (klávesové nástroje), Andrej Hudec (baskytara), Michal Ondrička (saxofon) a David Kašuba (bicí). Od té doby se nám podařilo vyhrát juniorní kategorii soutěže Jazzfruit 2024, vydat tři live session singly a odehrát spoustu koncertů nejenom po České republice, ale i v Německu, ve Francii či na Slovensku.
Aktuálně se těšíme na sérii jarních a letních koncertů, které proběhnou napříč Českou republikou.

vstup: zdarma
kde: náměstíčko na Příhrádku
kdy: 17. července | 18:00


17. července: MAT213

Rap

Mat213 je výrazná postava domácí hudební scény – rapper, producent a textař v jedné osobě. První výraznější umělecký zářez přinesl singlem 7teen, který si vysloužil ocenění Apollo i Vinyla a zároveň slušně rozvířil vody českého rapu. V roce 2023 navázal albem Party in Prague a o rok později nahrávkou Nesu oheň, kterou pokřtil ve vyprodaných klubech Fuchs2 v Praze a Kabinet Múz v Brně.

Album Nesu oheň je zvukově rozmanité a s nadhledem glosuje život generace Z. Magazín Headliner například napsal: „Mat213 střídá na celé desce témata. Jeho deskou prochází jako červená nit problémy generace Z. Mat213 je tím nejzábavnějším nosičem plamene, kterého v českém rapu máme.“ Ze stejného alba pochází i track Christos Zafeirirs, který Mat213 naživo předvedl při slavnostním předávání ligového poháru Slavii Praha na jaře 2025 – klubu, odkud pochází i jmenovaný fotbalista.

V létě je možné vidět Mata213 na širokém spektru hudebních festivalů – vystoupí na Rock For People, Colours of Ostrava, festivalu Léto na Příhrádku, Povaleč i oblíbené Letní filmové škole.

vstup: zdarma
kde: náměstíčko na Příhrádku
kdy: 17. července | 20:00


21. července: !V.V.Ú.

Punk

Punkrocková parta pod názvem !V.V.Ú. se dala dokupy na podzim 2019 po odchodu – samovyhození – Štěpána ,,Štěpánkáče“ Málka ze skupiny N.V.Ú. (ex: Ježkovy zraky, Manichinace, Kmitací adaptér a Butterfly killers). Nyní krom !V.V.Ú. také No body boys. Celé seskupení vzniklo poměrně spontánně a z touhy hrát punk s energií a drajvem, který Štěpánkáč již postrádal ve své bývalé partě.
V říjnu 2021 odchází z kapely bubeník Ota a na jeho post nastupuje, neméně známý, Jirka „Jyřýček“ Franc.

Jirka „Jyřýček“ Franc (ex: N.V.Ú. a nyní Terpsychora, Johnny Stalk – bicí,zpěv…
Kapela za první měsíc existence nadrtila repertoár postavený na vybraných písních N.V.Ú., z nichž některé zůstávají v setlistu stále, ovšem se zcela jinou energií. Jelikož se osazenstvo nespokojilo jen s osvědčenými fláky bývalého Štěpánkáčova bandu, mají !V.V.Ú.čka v současnosti v repertoáru vlastní tvorbu namixovanou písněmi N.V.Ú. V nejbližší době se !V.V.Ú. chystají do studia natočit nosič tvořený pouze novými songy.

Od !V.V.Ú. očekávejte melodický punk and roll, někdy i lehce do ska a reggae, jakož i ostřejší a nadupané vály v HC punkovém ražení. Skupina se v zásadě nevymezuje ničemu a užívá si vůně a chutě všech punkových žánrů a subžánrů. Rozhodně očekávejte stoprocentní pódiové nasazení a show celého týmu.
Kapela se těší, až si s Vámi užije pogo, punk and rock and roll, hektolitry potu a vůbec všechno, co k pořádné punkové jízdě patří.

vstup: zdarma
kde: náměstíčko na Příhrádku
kdy: 21. července | 18:00


24. července: Taková normální rodinka Band

Big beat

Jsme z Vysokého Mýta a hrajeme svižnou, autorskou muziku s cílem pobavit publikum. Rodinné vazby jsou u nás stěžejní – jsme dva tátové a čtyři naše děti. Máme za sebou desítky povedených koncertů např. s Pražským výběrem, Abraxasem, Yo Yo bandem, s kapelou Buzerant Petra Čtvrtníčka, zahráli jsme si v pražském klubu FAMU, na lodi Camina na pražské náplavce, naše hymna zní při zápasech futsalového klubu 1. FC Nejzbach Vysoké Mýto aj. V roce 2025 jsme ve čtenářské anketě Orlického deníku vyhráli titul Nejlepší kapely Orlickoústecka. Po dobu našeho čtyřletého fungování jsme vydali 5 klipů (ke zhlédnutí na youtube), naše skladby najdete i na Spotify a letos plánujeme naše debutové CD. Taková normální rodinka band hraje v sestavě: Sára Štolbová – saxofon, zpěv Sofie Štolbová – zpěv Jaromír Štolba – zpěv Eduard Příhoda st. – kytara Eduard Příhoda ml. – baskytara Kristina Slezáček – bicí

vstup: zdarma
kde: náměstíčko na Příhrádku
kdy: 24. července | 18:00


4. srpna: Monantes

Pop

Kapela Monantes je kapela z Pardubic, která vznikla v roce 2018 kolem zpěváka a kytaristy Martina Binka a klavíristy Petra Pičmana. Od začátku se věnuje vlastní tvorbě postavenou hlavně na klavíru, silných melodiích a přirozené atmosféře.

Monantes se pohybuje mezi popem a poprockem, ale s důrazem na emoce a písničky, které v lidech zůstávají. Hrají bez zbytečných póz, civilně a lidsky.
Kapela na sebe upozornila skladbou „Vzducholoď“ v Českém rozhlase. Naživo sází na pohodu, kontakt s publikem a silnou koncertní atmosféru.

V roce 2026 Monantes natáčí nové EP, kterým navazují na svou dosavadní tvorbu a posouvají ji dál.

vstup: zdarma
kde: náměstíčko na Příhrádku
kdy: 4. srpna | 18:00


7. srpna: Polarita

Pop-folk

Miluje muziku. Kolem sebe má další lidi, kteří hudbu jednoduše umí. Marek Lejhanec je se skupinou Polarita ve svém živlu.

Kapela funguje asi 12 let .To je na skupinu několika lidí celkem dost. Jsme parta, držíme u sebe. Hrajeme pop, rock, country převážně české písně.. Polarita je v mém výkladu o tom, že lidé spolupracují a jsou v nějakém souznění. Můžete posadit dva lidi různého názoru a dohromady to funguje polaritně.“

„Mně stačí, když lidé poslouchají a jsou šťastní. Zpíváme nejraději písničky, které jsou obecně známé. Baví mě pozorovat zpívající a šťastné publikum. To je to, co mě naplňuje nejvíc,“ vyznává se zakladatel skupiny Marek Lejhanec.

vstup: zdarma
kde: náměstíčko na Příhrádku
kdy: 7. srpna | 18:00


11. srpna: Phosgene Girls

Darkwave / elektronika / gothic rock

Temná romance pod pardubickým nebem!
Formace Phosgene Girls, která své kořeny zapustila právě na Pardubicku, patří k nejvýraznějším zástupcům české darkwave scény. Jejich hudba je sugestivním spojením melancholie, precizních elektronických aranží a silných melodií. Od dob debutu Sunlight Hero kapela dozrála v suverénní projekt s mezinárodním přesahem.

Na Příhrádek přiváží svou typickou estetiku a zvukový prostor, v němž se chladné syntezátory potkávají s hlubokými emocemi. Přijďte si vychutnat koncertní zážitek, který v kulisách historického centra Pardubic vytvoří neopakovatelnou atmosféru.

vstup: zdarma
kde: náměstíčko na Příhrádku
kdy: 11. srpna | 18:00


14. srpna: Khyr Brothers

Blues-jazz-rock

Khyr Brothers je bratrská, blues jazz rocková formace hrající převážně autorské písně. Ve svém repertoáru má ale také zhudebněnou poezii Oldřicha Mikuláška, Petra Skarlanta či Josefa Kainara. Kapela je svým stylem nejvíce podobná Robbenu Fordovi, nebo ASPM. Charakteristickému zvuku napomáhá mimo jiné i skvělá trumpeta. V současné době kapela vystupuje v následujícím složení: Jan Khýr: guitar & vocal Václav Khýr: drums & vocal Vojtěch Špiller: trumpet František Komárek: bass

vstup: zdarma
kde: náměstíčko na Příhrádku
kdy: 14. srpna | 18:00


18. srpna: Tvoje máma

Akapela sbor

Tvoje máma je sbor s láskou k popu. Jsme pestrá směsice rozličných individualit, kterou spojuje chuť tvořit a posouvat definici sborového zpívání. Soustředíme se na komplexní zážitek ze sborového koncertu – ten podle nás není jen o zpěvu. V našich vystoupeních proto často pracujeme s prostorem a scénou či choreografickými prvky, které podtrhují hudební složku.

Žánrově se zaměřujeme na pop v jeho současné podobě – od Billie Eilish přes Harryho Stylese, Sama Smitha až po Dua Lipu.

vstup: zdarma
kde: louka pod terasou
kdy: 18. srpna | 18:00


21. srpna: Oliver Kolka

Písničkář

Oliver Kolka je mladý sedlčanský písničkář doprovázející se na své modré ukulele. Se svojí tvorbou vystupuje od roku 2020. Pravidelně se účastní také soutěží. V roce 2023 vyhrál například Olešnický Kvítek. Recitálek Olivera Kolky je představení plné humoru, hravé poezie a modrého ukulele. Přijďte se pobavit a potěšit!

vstup: zdarma
kde: louka pod terasou
kdy: 21. srpna | 18:00


25. srpna: Trampský potlach IV | Country Colaps

Country u ohně

V pořadí už čtvrtý Potlach na Příhrádku s jedinečnou trampskou atmosférou plnou country písní, pohody, ohňů a opékání buřtů, za doprovodu kapely Country Colaps.

Skupina Country Colaps vznikla v létě 2000 ze skupiny Švorc. Hraje českou country a trampskou muziku a to převážně na country bálech, ale i na festivalech, koncertech a trampských osadách. V našem repertoáru najdete převážně tradiční českou country muziku.

Počátkem léta 2005 jsme natočili své první oficiální CD Elektrická řeka. V roce 2005 jsme se s písničkami Starý traper a Elektrická řeka umístili na druhém místě hitparády Krajský výběr, vysílané v Českém rozhlasu Pardubice. V roce 2015 jsme si nadělili k 15. výročí kapely CD 15 let s Vámi. S písničkou Přišel pátek jsme se zúčastnili soutěže Talent Country rádia, kde jsme obsadili nakonec hezké 5. místo.

vstup: zdarma
kde: louka pod terasou
kdy: 25. srpna | 18:00